HACKED BY B14CK-KN1GH7

Čo je vzorec správania

[sg_popup id=1078]

Čo sú to vzorce správania/programy od rodičov?

 Vzorce správania je záznam uložený hlboko do nášho podvedomia. Podla vzorca správania sa správame a konáme v danej situácii. Vzorec jasne predurčuje vašu reakciu a ovplyvňuje vaše správanie.

Kedy a kde vznikajú vzorce správania?

 Prevažná väčšina vzorcov správania vzniká pred dovŕšením siedmeho roku života. Príklad ako sa zachováte: (začnete kričať po dieťati) čo som ti povedal, aby si neliezol do toho mokrého piesku si celý mokrý a môžeme isť rovno domov.(vrieskate až máte navreté žili)

Preneste sa do svojho detstva a premýšľajte

Kde ste počuli takú reakciu? Kto tak kričal ako vy? Niekto vo vašom detstve? Nesprávate sa náhodou tak ako vaši rodičia? Čo spôsobilo vašu neadekvátnu reakciu? Viete čo ste tým spôsobil svojmu dieťaťu ? Vaše dieťa bude mať strach, aby ste po ňom opäť nehučal radšej do piesku nepôjde. A je na svete krásna sadenička vzorca správania. Ubíjate jeho prejav jeho ja bude mať strach niečo povedať bude utiahnutý atď. Strašíte deti? Nechoď tam lebo tam je čert, nechoď tam lebo ta zoberie nejaký ujo bubo a podobne. Vžite sa do situácie dieťaťa čo mu to spôsobuje aký obrovský strach. Je vám to smiešne haha príde čert…Tak to smiešne vôbec nieje pre dieťa.

Vyriešte si najprv svoje chybné vzorce

Často krát tieto vzorce nie sú príliš plné lásky a zahŕňajú krik, bitku, nadávky, ponižovanie a podobne. Z takýchto vzorcov – programov potom vznikajú alkoholici, bitkári, nerváci, gembleri a ďalší psychicky jedinci. Ak vám rodič namiesto lásky objatia pritúleniam,  pochválenia jednu vypáli zanechá to vo vás hlboké vzorce správania.

Tieto vzorce môžeme teraz vedome zmeniť.

Naši rodičia si neuvedomovali, že si preberajú vzorce správania z rodiny kde žijú. Ako sa správa matka ako sa správa otec, aké sú medzi nimi vzťahy to všetko sa do nás odzrkadlí a ani si neuvedomujeme a neskorej sa podľa tých vzorcov správame aj my.

Zmena je v našich rukách môžeme zmeniť seba a viesť naše deti tým správnym smerom.

Začnite od seba !

Verte či nie všetkých čo v živote stretávame a situácie priťahujeme na základe našich vzorcov správania. Áno aj partnerov väčšinou sú naše zrkadlo čo máme zmeniť. Stačí sa zamyslieť čo mi to má povedať že sa ku mne chová tak či onak. Prečo na mňa kričí. Prečo ma manipuluje ovláda? Prečo si ma neváži? Všetky odpovede máte v sebe vážený rodičia.

Ak sa ti to páčilo daj vedieť aj ostatným zdieľaním. Ďakujem 😉 


 

Chcem osobnú konzultáciu

 


krok  späťchcem-zmenu