Nahrávam…

Zaujíma ťa čo si o tebe myslia iní ?

Zaujíma ťa čo si o tebe myslia iní

Mnoho času venujeme tomu, čo nám povedali druhí, ako to mysleli, prečo to povedali, prečo sa k nám tak správali. Zabúdame sa pritom pýtať sami seba, ako dôležitý je názor tých druhých čo nás ohovárajú. Je to pre nás podstatné? Prečo nás to zaujíma? Nie sme dosť dobrý? 

Tým, že sa zamýšľame nad tým čo o nás hovoria druhý podkopávame vlastné sebavedomie, autoritu sami k sebe, svoju hrdosť. Rozprávajú o nás svoj uhol pohľadu podľa svojich vzorcov správania/programov. Je to typické ohovárať druhých za ich neprítomnosti a v ich prítomnosti sa tvária milo. Sú to väčšinou ľudia čo im niečo chýba a sami majú problém a poukazujú na druhých, aby odvrátili pozornosť od seba samých.  

Môže vám byť jedno čo taký o vás rozprávajú. Záleží vám na ich názore? Chcete byť silou mocou taký ako chcú aby ste boli? Aby ste pomáhali žili pre iných a na seba nemysleli? Tak to vám úprimne gratulujem nežijete svoj život ale život niekoho iného. Nezabúdajte, že máte len jeden život a to je najcennejšie čo máte. Žite svoj život podľa svojich pravidiel a predstáv a nie podľa požiadaviek iných. Oslobodte sa od druhých.  

Prečo nám tak záleží na hodnotení, zo strany druhého? Neveríme si? Pochybujeme o sebe? Nie sme si istí tým, čo robíme?  Dôležité je, že sami vieme, akí sme, čo robíme správne, čo nie a či nám to takto vyhovuje.

Ak sa ti to páčilo daj vedieť aj ostatným zdieľaním. Ďakujem 😉 


 

Chcem osobnú konzultáciu

 


krok  späťchcem-zmenu

Úspešne ste sa prihlásili do komunity :)

Pri pokuse o odoslanie vašej žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste znova.

Vzťahy - Poradenstvo použije informácie, ktoré poskytnete v tomto formulári, aby ste boli v kontakte s nami a boli súčasťou komunity.

Vitaj na stránke Perase
prístup na celý web
zadarmo

Pridaj sa k nám