Nahrávam…

Závisť – ako prestať závidieť

Prečo závidíme ?

Závisť ? Zdochla mi koza…Susedovi nech zdochnú dve !

Závisť je emócia, ktorú cítime, keď niekto iný má veci, vlastnosti alebo prácu, ktoré my nemáme a chceli by sme ich tiež mať. Cítime krivdu, že ich nemáme a on/ona ich má. Ako prestať závidieť ? (inak národný šport Slovenska – Závisť)

Každý z nás má možnosti ako niečo dosiahnuť. Ísť si za svojimi cieľmi. Niečo vybudovať spraviť, naučiť sa. Viete kto ohovára? Ten čo je neschopný, lenivý, znechutený atď. Ale aj tam sa dá spraviť zmena myslenia a to vás posunie dopredu. Načo žiť život a byť v tej úbohej komfortnej zóne ohovárania krívd a nenávisti. Každá situácia má svoju príčinu.

Príklad:

Váš sused je pracovitý ide si za svojimi cieľmi ktoré si stanovil, že chce dosiahnuť. Pracuje na tom a venuje tomu svoju podstatnú časť svojho času. Vy prídete domov z práce vyložíte si nohy otvoríte pivo a začnete premýšľať nad tým, že sused musí byť sviňa zlodej podvodník keď sa mu tak darí. Rozdiel medzi vami a susedom je ten, že on si stanovil svoje ciele, ktoré chce dosiahnuť a obetuje svoj čas na to, aby ich dosiahol zatiaľ čo vy pijete to svoje pivko a zamýšľate sa nad susedom zatiaľ čo sused vás a vaše pivko má na háku a pracuje na svojich cieľoch a plánoch niečo dosiahnuť.

To je iba malý rozdiel však ? Kúpil si nové auto, chodí na dovolenky … STOP. Aj vy máte možnosti ako si stanoviť svoje ciele a ísť si za nimi krok za krokom. Je to veľmi jednoduché stačí sa pozrieť na svoj život z iného uhľa pohľadu. Každý z nás má inú výchovu iný uhoľ pohľadu.

Jediné čo musíte prvé urobiť je rozhodnúť sa niečo zmeniť.

Prestaň ukazovať prstom na druhých.

(Možno ťa zaujímajú príčiny prečo sa tak správaš)

Prestaň ohovárať.

Až budeš chcieť súdiť,
obuj si moje topánky…
choď presne mojou cestou

prejdi si mojou minulosť sekundu po sekunde…
precíť moju bolesť a sklamania

zaži moju radosť moje túžby a životné prehry…
prejdi roky, ktoré som si prešiel ja od začiatku až po túto sekundu kedy toto čítaš…
Rozbi si držku pocíť tú beznádej a krivdu čo som zažil ja…
zakaždým sa znovu postav a choď ďalej ako ja…

keď prežiješ celý môj život, potom môžeš povedať že som zlý !!!

Ďakujem za všetku tú bolesť krivdu neúspech. Naučilo ma to nesúdiť, stretol som ľudí ktorý mi povedali svoj názor aj keď to veľa krát bolelo, ale začal som hľadať odpovede na otázky: prečo sa mi dejú určité situácie, prečo prečo prečo… Môžem vám ukázať príčiny ale svojou životnou cestou musíte ísť sami.

Ak sa ti to páčilo daj vedieť aj ostatným zdieľaním. Ďakujem 😉


Pridajte sa do FB Skupiny


 

Chcem osobnú konzultáciu

 


krok  späťchcem-zmenu

Úspešne ste sa prihlásili do komunity :)

Pri pokuse o odoslanie vašej žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste znova.

Vzťahy - Poradenstvo použije informácie, ktoré poskytnete v tomto formulári, aby ste boli v kontakte s nami a boli súčasťou komunity.

Vitaj na stránke Perase
prístup na celý web
zadarmo

Pridaj sa k nám