Perase

Tvoja minulosť

[sg_popup id=1078]

Zaseknutý/á v minulosti

Strácaš zmysel života nič ťa nebaví? Nevieš ako ďalej ? Jednou z hlavných príčin stagnovania a nenapredovania je práve to, že sme zostali v minulosti. Každý zažívame rôzne situácie, ktoré nám ovplyvňujú náš život práve tu a práve teraz. Problémom je to, že sme sa od minulej situácie neodpútali. Je nejaký konkrétny dôvod,  prečo sme sa zasekli. Nevieme to vyriešiť. Veľakrát potrebujeme iný uhol pohľadu to znamená, že názor niekoho iného na náš konkrétny problém.  Preto nám veľakrát pomáha iba to, že sa niekomu vyrozprávame  nejakému známemu priateľovi či rodine. Už pri rozprávaní daného problému veľakrát nám začnú docvakávať niektoré veci. 

Ani nevieme ako a zrazu vidíme riešenie nášho predtým veľmi zložitého problému. Je to len uhol pohľadu. Potom sú však aj zložitejšie situácie keď neprídeme na to kde je problém a pomôže nám niekto kto nás počúva nezaujatý a hlavne  nás vie nasmerovať. U niektorých ľudí je veľký problém začať rozprávať cudzej osobe o svojom probléme.  Je to ďaleko lepšie pretože  daná osoba je tu preto,  aby vám našla riešenie vášho problému.  Je veľký omylom ľudí keď si myslia, že jedno zaplatené sedenie  všetko vyrieši. Je to 50 na 50. Pokiaľ to daná osoba nevie pochopiť a ani nepochopí to že v prvom rade musí začať sám od seba je zbytočne nejakú zmenu plánovať.  Veľmi dôležité je chcieť a ísť si za tým.

Často krát ľudia kupujú rôzne sviečky rôzne talizmany rôzne veci ktoré si kúpili preto, že daný predmet im vyrieši situáciu.  Je to slepá útecha na krátku dobu. Je to zbavovanie sa zodpovednosti za svoje rozhodnutie. Poznám ľudí čo vyhodili stovky eur za takéto predmety a dlhodobého hľadiska boli ešte viac frustrovaný.  Prišli o nádej a o peniaze. Je ďaleko bolestivejšie sa pozrieť na problém a vyriešiť ho. Ale to je jediné riešenie, ktoré je účinné aj účinné z dlhodobého hľadiska.

Ak sa ti to páčilo daj vedieť aj ostatným zdieľaním. Ďakujem 😉 


 

Chcem osobnú konzultáciu

 


krok  späťchcem-zmenu