Perase

Ako sa zbaviť strachu ?

[sg_popup id=1078]

Ako sa zbaviť strachu ?

Ako sa zbaviť strachu ? Strach v našom živote ovláda veľa. Neuvedomujeme si to ako sa necháme ovládať strachom.
Ako ovládame druhých tým naším strachom dokážeme manipulovať ostatných. Strach je tiež jeden zo vzorcov správania. Uveďme si príklad :
Partner na vás nakričí psychicky vás v podstate vydiera. Čo sa stane? Vy dostanete strach, začnete mať v bruchu a v krku úzkosť. Vy už máte teraz strach z toho, aby sa podobná situácia neopakovala. Čo budete robiť ? Budete mať strach obetujete všetko čo máte radi a čo chcete len, aby sa podobná situácia neopakovala. Vy ste dostali pekný darček vzorec strachu a partner dosial to čo chce a uľavil si na duši. Vy ste strach prijali lebo si neveríte, nevážite si sami seba natoľko, aby ste sa postavili takej reakcii. Ďalší príklad: Mama vám volá 10 krát za deň, aby sa informovala, kde ste čo robíte a čo budete robiť. Nie je to náhodou jej strach o vás? Áno je to jej strach. Aj toto rodičia do nás nevedomky vštepujú. Aby sme sa báli a mali sústavne z niečo strach. Strach sa potom kopí zo situácii do situácii až máte depresie a úplne vás to zožerie. Celé zle…

Odstúpte od strachu druhých

Vytvára niekto alebo niečo strach vo vás? Rozoberte si to na drobné… čo vám vlastne ten človek alebo situácia hovorí? Ako sa zbaviť strachu?
Strach a úzkosť sú prirodzené reakcie človeka, keď sa cíti ohrozený. Sú to emócie, ktoré signalizujú, že sa niečo deje, niečo nie je v poriadku.
Strach často pramení najmä z očakávaní. Vopred vymyslíte rôzne katastrofické scenáre, (kto ich vo vás vyvolal alebo vyvoláva ?) ( je to skutočne váš strach alebo strach niekoho iného?) ktoré sa ‚určite‘ prihodia, a aké hrozné veci sa vám stanú. Máte strach? Máte strach z niečoho? Verte či nie strachu sa ľudia vyhýbajú aj klamstvom !!!!!! (nechcem, aby otec kričal tak radšej nepoviem pravdu)

Zistite pôvod strachu

Ako sa zbaviť strachu ? Zistite v myšlienkach, kedy ste mali prvý krát skutočne strach. Je to skutočne také, aby ste mali strach? Áno je? Dobre, zavrite oči zhlboka sa tri krát nadýchnite a povedzte si: táto situácia je dávna minulosť ja strach nemám a opravujem ho. Znova sa nadýchnite zhlboka tri krát a otvorte oči.  Túto techniku opakujte až zistíte, že strach vôbec nemáte. Nevytvárajte si katastrofické scenáre na základe strachu. Dôležité je mať aj dostatok informácií  o danom probléme alebo situácii a objektívne to posúdiť z chladnou hlavou bez emócii a strachu.  Platí pravidlo – čím viac na to myslíte, tým viac si to priťahujete do života. Ste tým na čo myslíte. Konáte tak ako myslíte.  Na to, aby ste sa zbavili strachu, potrebujete uvoľniť stres, vedieť, že s ním nie ste sám. Zmeňte myslenie a zmeníte svoj život. 

Znovu robte to čo vás baví

Robte to čo máte radi relaxujte buďte s tými s ktorými je vám naozaj príjemne. Nenechajte si vštepovať hlúpe a niekoho iného vzorce správania. Vy ste jedinečný tak si doprajte lásku sami sebe. (SEBALÁSKU)

Ak sa ti to páčilo daj vedieť aj ostatným zdieľaním. Ďakujem 😉 


 

Chcem osobnú konzultáciu

 


krok  späťchcem-zmenu